Sziasztok!
Tudnátok segíteni az egyik matek háziban? Exponenciális egyenleteket veszünk.
(Amit ' '- ba írtam az a kitevő)
7'x+2' - 1/7 (egyheted)* 7'x+1'-14*7'x-1'+2*7'x' = 48
Itt a kép ezen jobban látszik (1083-asból a "b"): [link]
2014. okt. 6. 16:45
1/1 anonim válasza:
49*7^x-7^x-2*7^x+2*7^x=(49-1-2+2)*7^x=48*7^x=48
7^x=1
x=0