Hogyan kell az ilyen típusú feladatokat megoldani?


Egy háromtagú családban az apa és a fia együtt 57évesek. AZ anya és a fiú életkorának összege 55év. Az apa és anya életkorának összege éppen hatszorosa a fiú életkorának.


Egy osztályteremben a tanulók három padsorban ülnek. Az első és a második padsorban összesen 19 gyerek ül, 3 gyerekkel több mint az első és a harmadik padsorban összesen. A második és a harmadik padsorban ülő gyermekek számának összege éppen háromszorosa az első padsorban ülők számának.


2010. jan. 22. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az apa legyen x.

Mivel a fiával együtt 57 évesek, ezért a fiú legyen 57-x.

Mivel az anya és a fiú életkorának összege 55 év, ezért az anya 55-(57-x).

Az apa életkorának és az anya életkorának az összege x+55-(57-x).

És ez éppen hatszorosa a fiú életkorának.

Tehát x+55-(57-x)=6*(57-x)

Ezt már csak ki kell számolni, és visszahelyettesíteni.

2010. jan. 22. 18:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Az 1. és a 2. padsorban összesen 19 gyerek ül.

Legyen az 1. padsorban ülők száma x, így a 2. sorban ülők száma 19-x.

Ez 3-mal több, mint az 1. és a 3. padsorban összesen.

Tehát az 1. és a 3. padsorban összesen 3-mal kevesebb, mint 19, azaz 16 gyerek ül.

Mivel az 1. x, a 3. padsorban ülők száma 16-x.

A 2. és a 3. padsorban ülők számának összege:

(19-x)+(16+x)

Ez éppen háromszorosa az első padban ülők számának.

Tehát: (19-x)+(16+x)=3x.

Innen már ki tudod számolni.


Remélem most már érthető.

2010. jan. 22. 18:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Istenem...Köszönöm!!! Ezt az egyet nem értettem. Most már remélem "tudok mindent" a felvételire...
2010. jan. 22. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit:) Csak az a lényeg, h mindig egy darab kis x maradjon az egyenletben:))
2010. jan. 22. 18:35
 5/6 anonim ***** válasza:
én is köszönöm a választ!!!! én is holnap írok :(
2010. jan. 22. 20:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Hol irsz?
2010. jan. 22. 21:56