Egy csavarrugó 20dkg tömegű test hatására 12cm-t nyúlik. Mennyi D? Ha elengedem mennyi T, f? Mennyi idő alatt tesz meg 40 rezgést? 10sec alatt hány rezgést végez?


Hiányoztam néhány óráról és nem tudom, hogyan foghatnék hozzá a feladathoz.

Azt tudom, hogy D=(m*g)l, T=1/f, f=k/t, de hogyan induljak el?



2014. okt. 4. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha tudod, hogy D = (m*g)l, akkor miért nem használod ezt a képletet? Megvan m, megvan l, g pedig állandó, tehát szépen behelyettesítesz indulásképpen.
2014. okt. 4. 14:55
 2/3 Angelo84 ***** válasza:
100%

az m*g=D*l el és nem fordítva.

vagyis D=m*g/l, de figyelj hogy kg és méterben számolj.


illetve azt is jó tudni, hogy a rezgés körfrekvenciája, amit görög kis omega betűvel szoktak jelölni, az gyök alatt (D/m).


a körfrekvencia pedig egyenlő 2*pí/T, azaz a T=2*pí/omega.


az f, ami a "sima" frekvencia, az pedig 1/T vel egyenlő.

2014. okt. 4. 14:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. okt. 8. 13:49