Körön kívül van egy P pontom koordinátatengelyen nézve.
Tudom a kör középpontját és fel kellene írni egy érintőnek az egyenletét.
Thálesz-féle megoldást választottam, szinte kész is vagyok vele, de az egyenletnél ahogy felbontom nem ezt kapom.
Itt alul a Thálesz-es részre gondolok.
x^2+2x-15=0 részre
2014. okt. 3. 12:24
1/6 anonim válasza:
A négyzetreemelésnél ugye nem tagonként emelsz négyzetre?
2/6 anonim válasza:
Ird le hogy csinálod és megnézzük hol a hiba
3/6 A kérdező kommentje:
Külön tagként kezelem a számlálót meg nevezőt, mindkettőt egyaránt négyzetre emelem.
Ezt kapom: x^2+2x+1+9x^2+18x+9/16=25
2014. okt. 3. 13:00
4/6 anonim válasza:
eddig jó végigszorzol 16-al
16x^2+32x+16+9x^2+18x+9=400
25x^2+50x+25=400
25x^2+50x-375=0 /:25
x^2+2x-15=0
5/6 A kérdező kommentje:
Akkor valamit túl komplikáltam nagyon :D
2014. okt. 3. 13:13
6/6 anonim válasza:
vagy nem jó szoroztad végig a nevezővel vagy az összevonásnál van a hiba.