Mit nem csinálok jól ennél az egyenletrendezésnél?


Körön kívül van egy P pontom koordinátatengelyen nézve.

Tudom a kör középpontját és fel kellene írni egy érintőnek az egyenletét.

Thálesz-féle megoldást választottam, szinte kész is vagyok vele, de az egyenletnél ahogy felbontom nem ezt kapom.

[link]


Itt alul a Thálesz-es részre gondolok.

x^2+2x-15=0 részre



2014. okt. 3. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A négyzetreemelésnél ugye nem tagonként emelsz négyzetre?
2014. okt. 3. 12:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Ird le hogy csinálod és megnézzük hol a hiba
2014. okt. 3. 12:48
 3/6 A kérdező kommentje:

Külön tagként kezelem a számlálót meg nevezőt, mindkettőt egyaránt négyzetre emelem.

Ezt kapom: x^2+2x+1+9x^2+18x+9/16=25

2014. okt. 3. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:

eddig jó végigszorzol 16-al

16x^2+32x+16+9x^2+18x+9=400

25x^2+50x+25=400

25x^2+50x-375=0 /:25

x^2+2x-15=0

2014. okt. 3. 13:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor valamit túl komplikáltam nagyon :D
2014. okt. 3. 13:13
 6/6 anonim ***** válasza:
vagy nem jó szoroztad végig a nevezővel vagy az összevonásnál van a hiba.
2014. okt. 3. 13:21