Radián,pí és velük kapcsolatos dolgok.

Hogyan van mondjuk 7560° átírva?42x180/pí,de ezt hogyan jött ki,hogyan tudnám számológép nélkül kiszámolni(és függvénytábla nélkül)? (Nem használhatok ennél a résznél számológépet majd)

És az 1250°az hogy van? Meg mondjuk a 222°?


cos50°=?

Illetve volt olyan is,hogysin300°=180-300=sin60=gyök3/2,és ezt érteném is,de aztán felírtuk,hogy sin(180-300)=sin(-120°) -és itt most nem értem.(De aztán lehet,hogy csak ez első verziót csak én találtam ki)


Egyébként tudom a nevezetes szögek szögfüggvényeit(pl. sin45°=gyök2/2) Meg ezeket a síknegyedeket,hogy pl. a III. sinalfa=-sin(alfa-180°)

Magyarázzátok el kérlek :/



2014. szept. 28. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Neked kell tudnod, hogy lesz-e a doga.
2014. szept. 28. 09:08
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy doga lesz,csak kellett kérdőjel a kérdésbe,különben nem fogadta el -.- És ha nem lenne doga,nem kellene most rögtön mindent megértenem...
2014. szept. 28. 09:15
 3/6 anonim ***** válasza:

7560 fok = 21* 360 fok


A 360 fok másik neve, hogy ő 2*PI


Tehát 21* 360 fok az 21* 2*PI = 42*pi


Ha ezt a kifejezést még megszorzom 180fok*180fokkal , aztán osztom is Pi*Pi -vel akkor


7560 fok = 42*pi * 180*180 / ( Pi*Pi) = 42*180 / Pi


Itt persze a 180-as számot kénytelen voltam egyszer 180 foknak tekinteni, máskor pedig Pi-nek.

És akkor 180 / Pi = Pi /Pi = 1, vagyis egyszerűsítettem vele.



Nem volt épelméjű, aki ezt a feladatot kitalálta. Tanár adta fel, vagy feladatgyűjteményben volt? Libaőrzést se bíznék rá.

2014. szept. 28. 09:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Tanár adta ezeket mind,tudtom szerint.Főleg az a bajom,hogy számológép és függvénytábla nélkül kéne ezeket mind kiszámolni,félek,hogy nagyon komoly időveszteségem lesz így :/
2014. szept. 28. 09:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A 222 fokot is lehet a végtelenségig variálni, de nem tudom, mi szükség van rá.


222 fok az (222 / 180) * Pi = ( 37/ 30 ) Pi


Vagy esetleg: Pi + 42 fok

2014. szept. 28. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Sin (300) = sin (- 60) = -sin (60) = - Gyök ( 3) /2, tehát negatív előjellel.


Ha 300 fokot haladok pozitív irányba, akkor ugyanoda jutok, mintha 60-kal forgatnám el ellenkező irányba. Ezért negatív a 60 fokos szög előjele.


És sin ( - alfa ) mindig egyenlő - sin ( alfa)

2014. szept. 28. 10:10