Másodfokú egyenletrendszerre ki vállalkozna ilyenkor? El se tudtam kezdeni.


x^2+2x+1+y^2-4y+4=25

x^2-13x+x^2-9y=125

Kérlek :D


2014. szept. 23. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Készül... :)
2014. szept. 23. 00:13
 2/7 anonim ***** válasza:
A második egyenlet tényleg az? Kétszer van x^2?
2014. szept. 23. 05:54
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocs, elírtam, a második:

x^2-13x+y^2-9y=125

2014. szept. 23. 06:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs valós megoldás.
2014. szept. 23. 06:35
 5/7 Tengor ***** válasza:
2014. szept. 23. 08:03
 6/7 anonim ***** válasza:

I. x^2+2x+1+y^2-4y+4=25

II. x^2-13x+x^2-9y=125


II.-I. -15x-1-5y-4=100


-15x-5y=105


(3x+y)=-21


y=-3x-21=-3(x+7)


Behelyettesítve I.-be:


x^2+2x+1+9(x^2+14x+49)+12(x+7)+4=25


10x^2+140x+530=0


x^2+14x+53=0


Azonban ennek az egyenletnek nincs megoldása.

2014. szept. 23. 08:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kétismeretlenes másodfokú egyenletek a kör egyenletei. Ha mindkettőt átalakítjuk a szokásos formára [(x-a)^2+(y-b)^2=r^2 alakúra], rögtön látható, hogy az II. kör magában foglalja az I. kört. Mivel így nincs metszéspontjuk, ezért megoldásuk sincs (hiszen az egyenlet megoldásai a körvonalak).
2014. szept. 23. 10:30