x^2+2x+1+y^2-4y+4=25
x^2-13x+x^2-9y=125
Kérlek :D
2014. szept. 23. 00:01
2/7 anonim válasza:
A második egyenlet tényleg az? Kétszer van x^2?
3/7 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam, a második:
x^2-13x+y^2-9y=125
2014. szept. 23. 06:15
6/7 anonim válasza:
I. x^2+2x+1+y^2-4y+4=25
II. x^2-13x+x^2-9y=125
II.-I. -15x-1-5y-4=100
-15x-5y=105
(3x+y)=-21
y=-3x-21=-3(x+7)
Behelyettesítve I.-be:
x^2+2x+1+9(x^2+14x+49)+12(x+7)+4=25
10x^2+140x+530=0
x^2+14x+53=0
Azonban ennek az egyenletnek nincs megoldása.
7/7 anonim válasza:
Ilyen kétismeretlenes másodfokú egyenletek a kör egyenletei. Ha mindkettőt átalakítjuk a szokásos formára [(x-a)^2+(y-b)^2=r^2 alakúra], rögtön látható, hogy az II. kör magában foglalja az I. kört. Mivel így nincs metszéspontjuk, ezért megoldásuk sincs (hiszen az egyenlet megoldásai a körvonalak).