Tudnátok segíteni? Ezt kaptam matek házinak ma.

A következő házi feladatot kaptam és nem boldogulok vele Egy számtani sorozat első hét tagjának összege 210. Tagja-e a sorozatnak a 30?

2014. szept. 22. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:

7*a1 + 21*d = 210

a1 + 3*d = 30


Tehát, mivel tudjuk, hogy a1+3*d az pont az a4, ezért igen, a4=30 a sorozat tagja.

2014. szept. 22. 20:03
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm.
2014. szept. 22. 20:44