2014. szept. 17. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha n = 4, akkor az állítás igaz, hiszen 3^4 = 81 > 64 = 4^3.


TFH k^3 < 3^k.


Vizsgáljuk az állítást (k + 1)-re.

3^(k + 1) = 3*3^k,

(k + 1)^3 = k^3 + 3*k^2 + 3*k + 1.

A feladat szerint k > 3, tehát 3*k^2 < k^3 és 3*k + 1 < k^3, tehát

(k + 1)^3 < k^3 + k^3 + k^3 = 3*k^3.

Ha a feltevésünket 3-mal szorozzuk:

3*k^3 < 3*3^k = 3^(k+1),

azaz készen vagyunk.

2014. szept. 17. 21:17
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Lenne még egy feladat:

∀n∈N

1/gyök(1)+1/gyök(2)+1/gyök(3)+...+1/gyök(n) < 2*gyök(n)

2014. szept. 17. 21:51