2014. szept. 17. 20:37
1/1 anonim válasza:
Hát, szerintem rajzolj egy Venn-diagramot. Az A és B metszetébe írd bele, hogy ott négy elem van, az A\B-be, hogy ott kettő. A B\A-ban még 3 elemnek kell lennie, mert az unióban összesen 9 van, és ebből az 6 (amikről először megemlékeztünk) máshol van.
Ezzel kész is vagy |A| = 4 + 2 = 6, |B| = 4 + 3 = 7.
Utóirat: a linket legközelebb normálisan kérjük, ha lehet.