Matematika halmazok Kérdés:Tudjuk, hogy |A metszete B| =4, |A\B | =2, |A unioja B| =9. Mennyi|A| és |B|? (Az "|A|" jelölés az A halmaz elemeinek számát jelenti. ) Feladat képe : https://www.dropbox.com/s/wc25pql9lxr6jp6/matek01%20001. jpg? Dl=0

2014. szept. 17. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem rajzolj egy Venn-diagramot. Az A és B metszetébe írd bele, hogy ott négy elem van, az A\B-be, hogy ott kettő. A B\A-ban még 3 elemnek kell lennie, mert az unióban összesen 9 van, és ebből az 6 (amikről először megemlékeztünk) máshol van.


Ezzel kész is vagy |A| = 4 + 2 = 6, |B| = 4 + 3 = 7.


Utóirat: a linket legközelebb normálisan kérjük, ha lehet.

2014. szept. 17. 20:49