Paralelogramma az ABCD négyszög, ha (. )?


A(-1;-3;18),B(-2;2;12),C(3;3;-10),D(4;-2;-4).

Valaki elmagyarázná mit kell itt csinálni?


2014. szept. 17. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ellenőrizni kell, hogy az AB szakasz párhuzamos-e CD-vel, és hogy a BC párhuzamos-e DA-val. Legalábbis ha az érdekel, hogy az ABCD parallelogramma-e, akkor ezt kell csinálni, ugyanis ez a parallelogramma definíciója.
2014. szept. 17. 20:44
 2/3 anonim ***** válasza:

A(-1; -3; 18), C(3; 3; -10)


B(-2; 2; 12), D(4; -2; -4)


(-1+3)/2 = (-2+4)/2

(-3+3)/2 = (2-2)/2

(18-10)/2 = (12-4)/2


Yes.

2014. szept. 17. 21:51
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2014. szept. 19. 21:27