Sziasztok.Matek házi,nem értem ezt a feladatot.Valaki segítene ? :)Számtani sorozatoknál tartunk a tananyagban.
Köszi
2014. szept. 17. 17:59
1/5 anonim válasza:
Hiányzik egy szó a kérdésedből! Például: "azon KÉTJEGYŰ számok"
2/5 anonim válasza:
Erre még csak annyi a válasz, hogy nincs értelmezve. Ha különféle sorrendben adom őket össze, akkor különféle lehet a végeredmény.
Szerintem nem írtad le az egész feladatot.
3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi tényleg! Melyik azon KÉTJEGYŰ számok... ! Bocsi ! Csak közben csináltam a többi feladatot :)
2014. szept. 17. 18:11
4/5 anonim válasza:
sum(4*i + 1, i = 3..24) = 4*sum(i, i = 3..24) + 22 = 4*(24*25/2 - 1 - 2) + 22 = 1210.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Sikerült
2014. szept. 18. 10:27