Mennyi azon számok összege amelyek 4-el osztva 1-et adnak maradékul?


Sziasztok.Matek házi,nem értem ezt a feladatot.Valaki segítene ? :)Számtani sorozatoknál tartunk a tananyagban.

Köszi



2014. szept. 17. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzik egy szó a kérdésedből! Például: "azon KÉTJEGYŰ számok"
2014. szept. 17. 18:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre még csak annyi a válasz, hogy nincs értelmezve. Ha különféle sorrendben adom őket össze, akkor különféle lehet a végeredmény.


Szerintem nem írtad le az egész feladatot.

2014. szept. 17. 18:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi tényleg! Melyik azon KÉTJEGYŰ számok... ! Bocsi ! Csak közben csináltam a többi feladatot :)
2014. szept. 17. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:
sum(4*i + 1, i = 3..24) = 4*sum(i, i = 3..24) + 22 = 4*(24*25/2 - 1 - 2) + 22 = 1210.
2014. szept. 17. 18:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Sikerült
2014. szept. 18. 10:27