Álomfogó kérdése:

Hány olyan hatjegyű természetes szám van, amelyikben a számok összege 3?

2014. szept. 17. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Nem a számjegyek összegére gondolsz véletlenül?
2014. szept. 17. 17:46
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg:

Hármasnál nagyobb számjegy nem lehet benne, mert akkor a számjegyek összege is nagyobb lenne, mint három.

Ha 3-assal kezdődik, akkor az összes többi számjegye 0 kell legyen, így csak 1 darab kezdődik hármassal.

Ha 2-essel kezdődik, akkor kell legyen benne még egy 1-es, ez 5 helyen lehet, a többi jegy 0, így 5 darab kezdődik 2-essel.

Ha 1-essel kezdődik, akkor vagy van benne még egy 2-es, ami 5 helyen lehet, vagy van benne még 2 darab 1-es, ami 5C2 = 10 helyen lehet, tehát 5+10 = 15 db kezdődik 1-essel.

Azaz összesen 1 + 5 + 15 = 21 ilyen szám van.

2014. szept. 17. 17:56