Plsmsotmra211 kérdése:

Nem értem az egyenleteket, valaki eltudná magyarázni?


Jelenleg 8. osztályba járok, és eléggé egy bunkó matek tanárunk van, úgy magyarázza el ő hogy én nem értem.


példák:

e*f-(e*f-3)=

5x-3/8 - 3x-7/8=

x/3 - 2x+7/3=

a+(2a-b)=

(a+3)*2=


Remélem valaki tudna segíteni, előre is köszönöm!



2014. szept. 16. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek szerint az összevonással és zárójelbontással vannak dolgok:


-Ha azonos ismeretleneket tartalmaz egy műveletsor, akkor azokat össze lehet vonni oly módon, hogy az előttük álló számokat (az előjel függvényében) összevonjuk:


2*x+3*x=(2+3)*x=5*x

3*k-k=(ezt kicsit átírjuk) 3*k-1*k=(3-1)*k=2*k


Ha több tagúak aszorzatok, akkor is ugyanígy kell összevonni:


6*p*t+8*p*t=(6+8)*p*t=14*p*t


Az teljesen mindegy, hogy össze vannak-e keverve az ismeretlenek, mivel a szorzásnál a szorzótényezők felcserélhetőek:


8*a*b*c+3*c*a*b-11*b*c*a=8*a*b*c+3*a*b*c-11*a*b*c=


=(8+3-11)*a*b*c=0*a*b*c=0, mivel minden 0-val szorzott szám értéke 0.


Zárójelbontásnál a zárójel előtti számot minden taggal megszorszunk:


5*(a+b)=5*a+5*b


-2*(e-f)=-2*e-2*(-f)=-2*e+2*f


stb.


Ha valamit nem értesz, szólj!

2014. szept. 16. 16:59