Fizikából ez lenne a házi feladatom de senki nem érti az osztályból és a tanár is szar tudtok nekem segíteni?

Mekkora és milyen irányu az elektromos térerősség a pontszerű 10 a -8 C töltéstől 1 m távolságban? Mekkora erő hat az ide elhelyezett 2x10 a -8 C töltésre? Hol vannak azok a pontok,amelyekben a térerősség igyanakkora?
2014. szept. 15. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:

1/(4*pi*e(0)=k konstans (ezt wikipedian kitudod keresni)

E térerősség nagysága = k*Q(1)*/r^2 (r a távolság a töltéstől jelen esetben 1, q a töltés nagysága) az iránya gömbszimmetrikus ez alatt azt kell érteni radiálisan kifelé mutat a gömbből (sugár irányban), az erőt úgy számolod ki hogy F=Q(2)*E iránya ugyanaz mint az E-nek Q(2) a kihelyezett második töltés (visszakapod a Coulomb törvényt). Azokban a pontokban lesz ugyanakkora a térerősség ebben az esetben amelyek a gömbtől azonos r(0) távolságra helyezkednek el azaz egy gömbhéjon.

[link]


[link]

2014. szept. 15. 20:58