Fizika háziban tudnátok segíteni?


600 W-os főzőlapra 0,5 kg tömegű alumíniumlábosban 2 dm3 15°C-os vizet teszünk fel melegedni. A főzőlap által leadott hő 20%-a a környezetet melegíti. Mennyi idő múlva fogy el a lábasból a víz? (cˇAl=900(J/kg*K))

Az eredmény 3,03 óra csak azt nem tudom, hogy hogyan jön ki



2014. szept. 13. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Akárhogy számolom 17 perc jön ki, biztosan jó az eredményed?
2014. szept. 13. 22:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 3,04 jött ki, de lehet hogy más adatokkal számoltak:

(2*4181*85+2*2256000+0,5*900*85)/(600*0,8)= 10960,46 s = 3,04 óra

2014. szept. 13. 22:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Elszámoltam a víz tömegét... Igen, tényleg ennyi.

m_víz=1000 kg/m^3 * 0.002 m^3=2 kg

A főzőlap lead Q_le hőmennyiséget, ennek 80%-át hasznosítja. A leadott hőmennyiség egy része tehát elveszik, egy része felmelegíti az edényt és a maradék a vizet melegíti fel + párologtatja el.

0.8 Q_le=m_víz * c_víz * (T_2-T_1) + m_l * c_l * (T_2-T_1)+ c_p * m_víz = 2 * 4181 * 85 + 0.5 * 900 * 85 + 2257000 * 2 = 5263020 J

P=Q_le/t ==> t=Q/P=5263020/(0.8*600)=10964.625 s = 3.05 óra

Muszáj volt megcsinálnom, piszkálja a csőröm, hogy ilyen butaságot számoltam el...

2014. szept. 14. 13:21