[link]

2014. szept. 8. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

ilyen esetben a kitevőket össze kell szorozni, és az elsőnél például úgy lesz, hogy 2^1/2*4, tehát 2^2, azaz 4. és az összes többinél ugyanígy. tehát 4 a 1/2*6-odikon, ami 4 a harmadikon=64.

a b résznél pedig először zárójelen belül összeadod a kitevőket, pl. a 2.nál 3 a tizediken, és az az egykettediken, tehát három az ötödiken, mert itt is összeszorzod a 10et az 1/2-del

remélem érthető :)

2014. szept. 8. 22:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyébként egy azonosság:


(a^n)^m = a^n*m

2014. szept. 8. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi:


[link]

2014. szept. 9. 07:09
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. szept. 10. 22:49