Hogy kell megoldani az alábbi feladatot? Kör érintő, normálvektor, irányvektort valaki elmagyarázná?

A feladat: Keressük meg az x^2+y^2=5 körnek a 2x-y+1=0 egyenessel párhuzamos érintőit.
2014. szept. 8. 18:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Senki nem tudja.
2014. szept. 8. 19:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyenes egyenletéből y=2x+1, azaz a meredeksége 2.


Az ezzel párhuzamos egyenesek y=2x+B alakúak, ahol B értéke egyenlőre ismeretlen.


Keressük tehát az x^2+y^2=5 és y=2x+B algebrai egyenletekből álló rendszert.


Az érintő létezésére elégséges feltétel, hogy a diszkrimináns zérus, azaz:


5x^2+4Bx+B^2-5=0 egyenlet diszkriminánsa zérus kell legyen, azaz:


B^2=25, ebből B=+5 és -5.


A keresett érintők tehát:


y=2x+5 és y=2x-5

2014. szept. 8. 22:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Az irányvektor párhuzamos az egyenessel, a

normálvektor pedig merőleges rá -

2018. okt. 23. 11:30