11-4(x-5)=4(5-x)+12
ez lenne az egyenlet.. fontos!
2014. szept. 7. 16:38
1/2 anonim válasza:
11-4(x-5)=4(5-x)+12 /ZB.
11-4x+20=20-4x+12 /ÖV.
31-4x=32-4x /-31
-4x=1-4x /+4x
Nincs megoldása :)
2/2 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
11=12
ez nem igaz- nincs megoldás