Segítene valaki megoldani? Azt gondolom,hogy ebből kell kiindulni:A=Z+N2014. szept. 5. 12:39
1/2 anonim válasza:
32=16+16 (ezt gondolom érted miért)
32 g az 6*10^23 db S atom
mivel minden S atomban van 16 darab proton ezért
32 g S esetében 16*6*10^23 proton van (96*10^23=9,6*10^24)
tehát:
32 g-ban van 9,6*10^24 darab proton
x g-ban van 6*10^24
Ebből így jön ki x=(32g*6*10^24)/9,6*10^24
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,deöhet még válasz.
2014. szept. 5. 15:07