Mekkora tömegű kénatom tartalmaz 6*10 a huszonnegyediken db protont? Ezt adták fel házinak (8. osztályban).

Segítene valaki megoldani? Azt gondolom,hogy ebből kell kiindulni:A=Z+N
2014. szept. 5. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:

32=16+16 (ezt gondolom érted miért)

32 g az 6*10^23 db S atom

mivel minden S atomban van 16 darab proton ezért

32 g S esetében 16*6*10^23 proton van (96*10^23=9,6*10^24)

tehát:

32 g-ban van 9,6*10^24 darab proton

x g-ban van 6*10^24


Ebből így jön ki x=(32g*6*10^24)/9,6*10^24

2014. szept. 5. 14:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,deöhet még válasz.
2014. szept. 5. 15:07