Ezt a feladatot hogy kell megoldani? SOS 1/6+5/9-5/12+2/12-19/12+4/9+2/3=? Nagyon hálás lennék!

2014. szept. 4. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
közös nevezőre hozod. 36
2014. szept. 4. 19:52
 2/3 A kérdező kommentje:
De h hozom közös nevezőre mindegyiket?
2014. szept. 4. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:

egyenként.


36-ban a 6 meg van 6-szor. 1*6 = 6

36-ban a 9 meg van 4-szer 5*4 = 20


így tovább:


(6+20-15+6-57+16+24)/36 = 0/36 = 0

2014. szept. 4. 20:48