Sziasztok, segítségeteket kérném, számtani sorozatok a téma, a feladat pedig: rá kell jönni a képzési szabályra.
10,11,13,17,25.....
2,4,16,37,58.......
1,2,4,8,7,5.....
2014. szept. 2. 18:15
1/4 anonim válasza:
1) 10+1=11; 11+2=13; 17+8=25 25+16=41 41+32=73
pl.: 5;6;8;16;32;64
2) 2x2=4; 4x4=16; 16+21=37; 37+21=58
pl.: 10;100;10.000;10.021;10.042
3) 1x2=2; 2x2=4; 4x2=8; 8-1=7; 7-2=5
pl.: 3;6;12;24;23;21
2/4 A kérdező kommentje:
ennek semmi értelme
2014. szept. 2. 22:03
3/4 szakor válasza:
Az első képzési szabálya: a különbség duplázódik, 1,2,4,8 a következő különbség 16 lesz, tehát a 41 következik, majd a 73
4/4 szakor válasza:
A másik kettőre ennyiből nincs egyértelmű szabály.
Az utolsó esetén pl. lehet olyan, hogy a különbség változásai: 1, 2, 4, -1, -2, -4
Ekkor 1 következik, majd ismétlődik.
A második eléggé egyedinek tűnik.