Fizika 10. osztály. Valaki segítene?


1. Egy zárt edényben a gáz nyomása 2*10^5 Pa, az edény térfogata 15 dm^3, a hőmérséklet 27˙C. Mekkora lesz a nyomás, ha emelkedik a hőmérséklet 13˙C-kal?

2. Számolja ki az ábrán látható kapcsolásban az eredő ellenállást, a főági áramerősséget, valamint a 150 ohm-os ellenálláson átfolyó áramot. Mekkora feszültség mérhető 66ohm-os ellenálláson?


2014. aug. 25. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:

"az ábrán látható kapcsolásban"

Hol van az ábra?

2014. aug. 25. 22:28
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első feladatban a gáz ideális?
2014. aug. 25. 22:42
 3/9 A kérdező kommentje:
bocsi, az lemaradt [link]
2014. aug. 25. 22:50
 4/9 anonim ***** válasza:

> „Mekkora feszültség mérhető 66ohm-os ellenálláson?”

Hol van a 66 Ω-os ellenállás?

2014. aug. 25. 22:53
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsi 600,nem tudom, hogy sikerült ezt is elb*aszni...
2014. aug. 25. 23:23
 6/9 anonim ***** válasza:

1)

(p1*V1)/T1 = (p2*V2)/T2

Mivel zárt az edény, így a két térfogat állandó, tehát V1=V2, így marad:

p1/T1 = p2/T2

(2*10^5)/(27+273) = p2/(27+13+273)

(2*10^5)/300 = p2/313

p2 = (313*2*10^5)/300 = 208,667 kPa

2014. aug. 25. 23:26
 7/9 anonim ***** válasza:

2,)

[link]

2014. aug. 25. 23:29
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszok :) ment a zöld kéz :D
2014. aug. 25. 23:34
 9/9 anonim ***** válasza:
* "válaszok" válaszokat
2014. aug. 25. 23:39