1. Egy zárt edényben a gáz nyomása 2*10^5 Pa, az edény térfogata 15 dm^3, a hőmérséklet 27˙C. Mekkora lesz a nyomás, ha emelkedik a hőmérséklet 13˙C-kal?
2. Számolja ki az ábrán látható kapcsolásban az eredő ellenállást, a főági áramerősséget, valamint a 150 ohm-os ellenálláson átfolyó áramot. Mekkora feszültség mérhető 66ohm-os ellenálláson?
2014. aug. 25. 22:19
1/9 anonim válasza:
"az ábrán látható kapcsolásban"
Hol van az ábra?
2/9 anonim válasza:
Az első feladatban a gáz ideális?
4/9 anonim válasza:
> „Mekkora feszültség mérhető 66ohm-os ellenálláson?”
Hol van a 66 Ω-os ellenállás?
5/9 A kérdező kommentje:
bocsi 600,nem tudom, hogy sikerült ezt is elb*aszni...
2014. aug. 25. 23:23
6/9 anonim válasza:
1)
(p1*V1)/T1 = (p2*V2)/T2
Mivel zárt az edény, így a két térfogat állandó, tehát V1=V2, így marad:
p1/T1 = p2/T2
(2*10^5)/(27+273) = p2/(27+13+273)
(2*10^5)/300 = p2/313
p2 = (313*2*10^5)/300 = 208,667 kPa
8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszok :) ment a zöld kéz :D
2014. aug. 25. 23:34