10. -es matek szöveges nyári feladat. Egy kis segítség?


Ez a feladat egy másodfokú egyenletre visszavezető szöveges feladat, de nem igazán tudom, hogy hogy kezdjek neki, nekem a szöveg is kissé homályos, de biztosan sokat kopott a tudásom. :)

A feladat: Két folyóparti város távolsága 240km. Ezt az utat a menetrend szerinti hajó oda-vissza 25 óra alatt teszi meg. Mekkora sebességgel haladna ez a hajó álló vízben, ha a folyó 4km/h sebességgel folyik?

Minden apró segítségnek is örülök, csak tudjam, hogy kéne elindulnom!



2014. aug. 25. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

240/(v-4)+240/(v+4)=25

240(v+4)+240(v-4)=25(v-4)(v+4)

...

2014. aug. 25. 18:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2014. aug. 26. 12:05