Ez a feladat egy másodfokú egyenletre visszavezető szöveges feladat, de nem igazán tudom, hogy hogy kezdjek neki, nekem a szöveg is kissé homályos, de biztosan sokat kopott a tudásom. :)
A feladat: Két folyóparti város távolsága 240km. Ezt az utat a menetrend szerinti hajó oda-vissza 25 óra alatt teszi meg. Mekkora sebességgel haladna ez a hajó álló vízben, ha a folyó 4km/h sebességgel folyik?
Minden apró segítségnek is örülök, csak tudjam, hogy kéne elindulnom!
2014. aug. 25. 18:08
1/2 anonim válasza:
240/(v-4)+240/(v+4)=25
240(v+4)+240(v-4)=25(v-4)(v+4)
...
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2014. aug. 26. 12:05