A 26 fős osztályból 15-en tanulnak németül, 20-an franciául. Azt is tudjuk, hogy mindenki tanulja a két nyelv legalább egyikét. Hányan tanulnak csak németül?
Hogy kell nekiállni? Légyszíves valaki magyarázza el, mert ez nagyon nem megy nekem :/ előre is köszönöm
2014. aug. 4. 14:27
1/3 anonim válasza:
Ilyesmi volt az érettségin is.:O 11 lesz a válasz!
2/3 anonim válasza:
Tudjuk, hogy 26 fős az osztály és mindenki tanulja legalább az egyik nyelvet, mivel 20-an tanulnak franciául, a maradék 6 ember biztosan csak németet tanul.
3/3 anonim válasza:
x: csak németet tanulók
y: németet és franciát is tanulók
z: csak franciát tanulók
x+y+z=26
x+y=15
z+y=20
Elsőből kivonva a harmadik:
x=6