Nyári kötelező matekházi. Hogy kell nekiállni a feladatnak?


A 26 fős osztályból 15-en tanulnak németül, 20-an franciául. Azt is tudjuk, hogy mindenki tanulja a két nyelv legalább egyikét. Hányan tanulnak csak németül?


Hogy kell nekiállni? Légyszíves valaki magyarázza el, mert ez nagyon nem megy nekem :/ előre is köszönöm



2014. aug. 4. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ilyesmi volt az érettségin is.:O 11 lesz a válasz!
2014. aug. 4. 14:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudjuk, hogy 26 fős az osztály és mindenki tanulja legalább az egyik nyelvet, mivel 20-an tanulnak franciául, a maradék 6 ember biztosan csak németet tanul.
2014. aug. 4. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

x: csak németet tanulók

y: németet és franciát is tanulók

z: csak franciát tanulók


x+y+z=26

x+y=15

z+y=20


Elsőből kivonva a harmadik:

x=6

2014. aug. 4. 14:40