Mrs.Redy kérdése:

Tanultam, de nem ugrik be hogy hogyan kellene megoldanom! A kérdés így szól: 1800 kg burgonyát osztanak szét 3 kosárba 1:3:5 arányban. Mennyi jut egy-egy kosárba?


2014. aug. 25. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
200kg, 600kg, 1000kg
2014. aug. 25. 17:26
 2/11 anonim ***** válasza:
9x =1800 x=200 200 600 1000
2014. aug. 25. 17:26
 3/11 A kérdező kommentje:
Elmagyaráznátok hogy jött ki?:DDDDDD
2014. aug. 25. 17:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Összeadod a részeket: 1+3+5=9


Ezzel elosztod az 1800-at = 200.


majd visszaszorzol:


1*200 = 200

3*200 = 600

5*200 = 1000


Kezdj el tanulni, mert pótvizsga lesz a vége.

2014. aug. 25. 17:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Haha köszönöm a választ!:DD Hát ezek szerint biztos buktál már,hogy nem tudod értelmezni a mondatot, vagy valami baj lehet, mert nem a kérdésre válaszoltál a mondat végén:/
2014. aug. 25. 17:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, ne kötözködj légyszíves. Egyrészt segítettem a válasszal. Másrészt teljesen komolyan mondtam, amit írtam, és nem kioktatás volt, hanem jó tanács. Harmadrészt olyan 8-10 év különbség lehet közöttünk, add meg a tiszteletet. Ha ilyen alap feladatot nem tudsz megoldani, akkor az élet legtöbb területén el fogsz bukni. Matekra és logikára mindenhol szükség van. Mindenesetre megkaptad a választ, leírtam a menetét is, téma lezárva. A többi órára figyelj oda, és próbálj meg magadtól rájönni, mert az ember CSAK abból tanul, amire magától jön rá...
2014. aug. 25. 17:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Itt próbálunk neked segíteni, te meg osztod az észt hülyegyerek?
2014. aug. 25. 17:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem kötözködésnek szántam!:DD Visszatérve, nem én kezdtem el! Én egy kérdést tettem fel, nem kértem mellé se tanácsot sem egyebeket! Mint látom, nincs ki írva a korod így nem tudom hány éves vagy.. Tisztában vagyok vele, hogy tanulnom kell! Ezért kérdeztem a feladat megoldását hiszen ismétlek!
2014. aug. 25. 17:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem osztom az észt! Nézd vissza a választ akkor mert úgy látom, megköszöntem!:***
2014. aug. 25. 17:57
 10/11 anonim válasza:

Szia, 1800kg elosztod 9-cel (a 9 azért jött mi mert össze kell adni az arányokat)és az ugye 200.(Ami kijön azaz 200 be szorzod a kosár arányának a számával)

1kosár:200kg (mert az arány száma 1)

2kosár:600kg (...3)

3kosár:1000kg (...5)

Remélem hogy ez alapján tudod értelmezni :)

2014. aug. 25. 18:05
1 2