Ezt hogy redukaljam 0 ra jobb oldalrol az 1 et hogy vegyem. El?

4x^2+4x+1=3x+1

2014. aug. 22. 16:03
 1/7 A kérdező kommentje:
bocsi az elejen.jobb oldalon 4x^2-4x+1
2014. aug. 22. 16:05
 2/7 anonim ***** válasza:

4x^2-4x+1=3x+1

4x^2-7x=0

x(4x-7)=0

2014. aug. 22. 16:11
 3/7 A kérdező kommentje:
ezt logaritmusbol vezettem le akkor itt nem kell.a megoldo keplet,diszkrimináns?
2014. aug. 22. 16:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Behelyettesítheted a megoldóképletbe is (akkor c=0 lesz ugye), de ha egy másodfokú egyenletben nincs kinstans, azt elegánsabb így megoldani. Az eredmény természetesen ugyanaz lesz.
2014. aug. 22. 16:55
 5/7 A kérdező kommentje:
ugyse jo ha vegig szorzok -1 el az egyemlet.mindket oldalat ugy eltudnam venni az egyet
2014. aug. 22. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Mit nyűglődsz? Az alapoknál kezdjed! Szabad az egyenlet mindkét oldalával ugyanazt csinálni...
2014. aug. 22. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha beszorzol -1-gyel akkor nem tudnád elvenni az 1-et, mert -1 lesz belőle, tehát hozzá kéne adni, nem elvenni. De minek egy plusz lépés, amikor most kivonsz mindkét oldalból 1-et és máris eltűntek a konstansok? Le van már írva a megoldás menete, ne hagyd figyelmen kívül...
2014. aug. 22. 18:21