4x^2+4x+1=3x+12014. aug. 22. 16:03
1/7 A kérdező kommentje:
bocsi az elejen.jobb oldalon 4x^2-4x+1
2014. aug. 22. 16:05
2/7 anonim válasza:
4x^2-4x+1=3x+1
4x^2-7x=0
x(4x-7)=0
3/7 A kérdező kommentje:
ezt logaritmusbol vezettem le akkor itt nem kell.a megoldo keplet,diszkrimináns?
2014. aug. 22. 16:15
4/7 anonim válasza:
Behelyettesítheted a megoldóképletbe is (akkor c=0 lesz ugye), de ha egy másodfokú egyenletben nincs kinstans, azt elegánsabb így megoldani. Az eredmény természetesen ugyanaz lesz.
5/7 A kérdező kommentje:
ugyse jo ha vegig szorzok -1 el az egyemlet.mindket oldalat ugy eltudnam venni az egyet
2014. aug. 22. 17:48
6/7 anonim válasza:
Mit nyűglődsz? Az alapoknál kezdjed! Szabad az egyenlet mindkét oldalával ugyanazt csinálni...
7/7 anonim válasza:
Ha beszorzol -1-gyel akkor nem tudnád elvenni az 1-et, mert -1 lesz belőle, tehát hozzá kéne adni, nem elvenni. De minek egy plusz lépés, amikor most kivonsz mindkét oldalból 1-et és máris eltűntek a konstansok? Le van már írva a megoldás menete, ne hagyd figyelmen kívül...