Help! Másodfokú függvény?

f(x)= -x2 +6x -7 teljes négyzetté alakitani és vmi szélső érték kell :S Fontos lenne nagyon!!!előre is köszönöm
2010. jan. 13. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Használod a másodfokú megoldóképletet és ami kijön két szám az lesz a szélső értéke.
2010. jan. 13. 21:02
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Hányadikba jársz?


Mert szélsőértéknél legyegyszerűbb, ha deriválod a függvényt (2x+6). Ahol a derivált =0, ott van maximum vagy minimum.

2010. jan. 13. 21:04
 3/5 A kérdező kommentje:

10.-es vagyok és nemértem miről van szo :D

de aranyos vagy

2010. jan. 13. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek mondom, hogy ha megoldóképletet használsz akkor zérushelyeket kapsz.

Szóval -x^2+6x-7=-(x^2-6x+7)=-[(x-3)^2 - 9 + 7]

A -9+7 értelemszerűen -2 lesz.

A negatív előjel miatt a függvénynek maxumima van.

Maximum ottlesz ahol az x-et tartalmazó tag nulla, azaz x=3, ebből pedig az következik h y=-2, azaz a szélsőréték a (3;-2) pontban van.

2010. jan. 13. 21:27
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!!!!mostmár kicsit jobban is értem:)
2010. jan. 13. 21:41