valaki segiteni megoldani ezt a pár feladatot?

azt megköszönném! :)


1. Egy derékszögű háromszög befogói a és b, míg átfogója c. Számítsd ki az ismeretlen oldal hosszúságát!

a) a = 68 cm, b = 51 cm

b) a = 75 mm, b = 18 cm

c) a = 6,5 cm, c = 0,6 dm

d) a = 0,6 dm, c = 6,5 cm

2. Egy derékszögű háromszög két oldala 24 és 25 cm hosszú. Mekkora az ismeretlen oldal?

3. Határozd meg az a alapú egyenlőszárú háromszög keresett adatait, számítsd ki a háromszög kerületét és

területét!

a) a = 12 cm, b = 10 cm ma = ?

b) a = 10 cm, b = ? ma = 8 cm

c) a = ? b=13,5 cm ma = 10,8 cm

4. Egy egyenlőszárú derékszögű háromszög befogója 5 cm. Mekkora az átfogója?

5. Egy egyenlőszárú derékszögű háromszög átfogója 5 cm. Mekkora a befogója?

6. Az ókori Egyiptomban csomókkal és karikákkal ellátott zárt zsinórt használtak derékszög kitűzésére. Hogyan

csinálhatták?

7. Írd fel a Pitagorasz tételét az ábra jelölései szerint. Fejezd ki a

háromszög mindegyik oldalát a másik kettő segítségével!

8. Egy 6 m magas oszlopot 6,5 m hosszú tartókötelekkel akarnak

rögzíteni. Az oszlop tövétől milyen távolságra lehet a földhöz

cövekelni a köteleket?

9. A sífelvonó indulópontja a tengerszint felett 1200 m-rel van, a

végpontja pedig 1600 m-rel a tengerszint felett található. Az

induló- és a végpont között vízszintesen 1 km a távolság. Milyen

hosszú úton utazhatunk a sífelvonóval?

10. A játszótéri hinta a föld színétől 2,9 m magason van rögzítve. A hinta lánca nyugalmi helyzetben 50 cm-rel

van a talajtól. Mennyivel tér ki a függőegestől hintázás közben az a kisgyerek, aki 80 cm-rel magasabbra

kerül, mint a nyugalmi helyzetben volt?

11. Hány egység távolságra van egymástól a derékszögű koordináta-rendszerben az A(7;9) és a B(2; –3) pont?

12. Mekkora az ABC∆ háromszög kerülete, ha A(–1;1), B(7;–5), C(7;7)?

13. Lejtős útvonal a térképen 4,8 cm. Mekkora az útvonal tényleges hossza, ha az emelkedés 250 m és a

méretarány 1 : 20 000?

14. A képen egy épülő ház néhány mérete látható. (A tetőablak

tetőszerkezetének magassága 1 m, szélessége 1,5 m. A

tetőből való vízszintes kiemelkedése 0,8 m.) Számítsd ki az

anyagszükségletet a következőkhöz!

a) Milyen hosszú tetőgerenda szükséges a háztetőre?

b) Milyen magas tetőablakot kell vásárolni?

c) A tetőablakon levő ferde tetőszerkezethez milyen

hosszú lécekre van szükség?


2014. aug. 8. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha 'a' és 'b' a derékszögű háromszög befogói, 'c' pedig az átfogó, akkor a Pitagorasz-tétel:

a^2 + b^2 = c^2


Ezt kell mindegyiknél alkalmazni, kettő adott, a harmadikat ki lehet számolni.


1) a) 68^2 + 51^2 = c^2

4624 + 2601 = c^2

7225 = c^2 /gyököt vonsz

85 = c


Tehát az átfogó 85cm hosszú.

A többi a tiéd!

2014. aug. 8. 18:52
 2/2 anonim válasza:
nekem is ezek a feladatok kellenének, az 1. feladatot már megcsináltam, a te módszered alapján, de a többin mindig elakadok. Tudnál segíteni?
2017. jan. 12. 16:56