2010. jan. 12. 20:37
1/12 anonim válasza:
Szerintem csak számolással
A legkisebb 4 jegyű szám az 1000
A legnagyobb 3 jegyű szám az 999
999+999=1998 lesz,
Tehát 1000 és 1998 közt lesz a végeredmény, tökmindegy milyen 3 jegyű számot adsz össze, szerintem
Szerintem
2/12 A kérdező kommentje:
Eddig ok, de mivel minden számjegynek szerepelnie kell, 1x, nem jön ki sehogy.
2010. jan. 12. 21:10
3/12 anonim válasza:
809
+347
1256
tessék, kiszenvedtem :)
4/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Mennyi ideig tartott? :-)
2010. jan. 13. 10:37
5/12 anonim válasza:
Hát úgy egy 15-10 percet elbíbelődtem vele, lassan rá lehet a logikájára jönni, bár elmondani nem nagyon tudnám :D
6/12 anonim válasza:
Oké, oké, csak sajna nem jó, mert 3+8=11 és nem 12. De a helyes megoldást nem tudom, pedig már tegnap óta szenvedek vele. Majd írd meg légyszi, mert szerintem nincs jó megoldás.:-(
7/12 anonim válasza:
A franc, ezt elnéztem, tényleg :(
8/12 anonim válasza:
Nagyon-nagyon érdekelne a megoldás! Ha esetleg a tantónéni elárulja, megmondod nekünk is?
9/12 A kérdező kommentje:
Nem a tanítónénitől kérdeztem meg, hanem egy kolleganőm oldotta meg végül is.
352+ 746 =1098
2010. jan. 14. 11:39
10/12 anonim válasza:
Gratula a kolléganőnek. Honnan vette ezt a feladatot a tanítónéni? És volt olyan kisgyerek, aki egyedül rájött?:-)