Általános 3. osztályos házi. Ebben az összeadásban 0-9-ig minden számjegy szerepel. Az összeadásban 2db 3 jegyű számot kell összeadni, egy negyjegyű jön ki. Hogy oldanád meg? Vagy csak számolgatással lehet rájönni?

2010. jan. 12. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem csak számolással


A legkisebb 4 jegyű szám az 1000


A legnagyobb 3 jegyű szám az 999

999+999=1998 lesz,


Tehát 1000 és 1998 közt lesz a végeredmény, tökmindegy milyen 3 jegyű számot adsz össze, szerintem


Szerintem

2010. jan. 12. 20:53
 2/12 A kérdező kommentje:
Eddig ok, de mivel minden számjegynek szerepelnie kell, 1x, nem jön ki sehogy.
2010. jan. 12. 21:10
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

809

+347

1256


tessék, kiszenvedtem :)

2010. jan. 12. 22:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Mennyi ideig tartott? :-)
2010. jan. 13. 10:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát úgy egy 15-10 percet elbíbelődtem vele, lassan rá lehet a logikájára jönni, bár elmondani nem nagyon tudnám :D
2010. jan. 13. 11:30
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, oké, csak sajna nem jó, mert 3+8=11 és nem 12. De a helyes megoldást nem tudom, pedig már tegnap óta szenvedek vele. Majd írd meg légyszi, mert szerintem nincs jó megoldás.:-(
2010. jan. 13. 19:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A franc, ezt elnéztem, tényleg :(
2010. jan. 13. 19:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon érdekelne a megoldás! Ha esetleg a tantónéni elárulja, megmondod nekünk is?
2010. jan. 13. 20:07
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem a tanítónénitől kérdeztem meg, hanem egy kolleganőm oldotta meg végül is.

352+ 746 =1098

2010. jan. 14. 11:39
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gratula a kolléganőnek. Honnan vette ezt a feladatot a tanítónéni? És volt olyan kisgyerek, aki egyedül rájött?:-)
2010. jan. 14. 18:02
1 2