Ezt a függvényt hogy kell megoldani?


Az "X" indexbe van!

4x-3(szorozva)2x+2=0



2014. júl. 21. 18:44
 1/7 A kérdező kommentje:
bocs egyenletet!
2014. júl. 21. 18:46
 2/7 anonim ***** válasza:

Haz ez az egyenlet:

(4x-3)(2x+2)=0

Egy szorzat akkor 0 ha valamelyik tényezője 0

egyik megoldás

4x-3=0

x=3/4

A másik megoldás:

2x+2=0

x=-1

2014. júl. 21. 19:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem nincs zárójel ez egy exponenciális egyelte!
2014. júl. 21. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudnál egy mondatot helyesen leírni?

Lehet, hogy ez a feladat:

[link]

2014. júl. 21. 20:36
 5/7 Tom Benko ***** válasza:

Basszus, hogyan várja el valaki, hogy segítsünk rajta, ha még a kérdést sem tudja megfogalmazni!

Ezek közül melyik a kérdésed:

a; 4x-3*2x+2=0

b; 4_x-3*2_x+2=0

c; 4^x-3*2^x+2=0

d; 4x-3*2_x+2=0

e; 4x-3*2^x+2=0

f; 4_x-3*2x+2=0

g; 4_x-3*2^x+2=0

h; 4^x-3*2_x+2=0

stb?

2014. júl. 22. 09:05
 6/7 anonim válasza:
Kiszámolod az egyenletet és az x lesz a meredekség és ha pozitív akkor az ábrázolásnál jobbra és fel annyit amennyi az x.
2014. júl. 22. 12:15
 7/7 szakor ***** válasza:

Az "index" alatt mit értesz?

A helyzet alapján inkább (hatvány)kitevő. Ez esetben a linkelt megoldás, a másodfokú egyenletre visszavezetés a jó.

2014. júl. 22. 14:59