Az "X" indexbe van!
4x-3(szorozva)2x+2=0
2014. júl. 21. 18:44
1/7 A kérdező kommentje:
bocs egyenletet!
2014. júl. 21. 18:46
2/7 anonim válasza:
Haz ez az egyenlet:
(4x-3)(2x+2)=0
Egy szorzat akkor 0 ha valamelyik tényezője 0
egyik megoldás
4x-3=0
x=3/4
A másik megoldás:
2x+2=0
x=-1
3/7 A kérdező kommentje:
Nem nincs zárójel ez egy exponenciális egyelte!
2014. júl. 21. 19:47
4/7 anonim válasza:
5/7 Tom Benko válasza:
Basszus, hogyan várja el valaki, hogy segítsünk rajta, ha még a kérdést sem tudja megfogalmazni!
Ezek közül melyik a kérdésed:
a; 4x-3*2x+2=0
b; 4_x-3*2_x+2=0
c; 4^x-3*2^x+2=0
d; 4x-3*2_x+2=0
e; 4x-3*2^x+2=0
f; 4_x-3*2x+2=0
g; 4_x-3*2^x+2=0
h; 4^x-3*2_x+2=0
stb?
6/7 anonim válasza:
Kiszámolod az egyenletet és az x lesz a meredekség és ha pozitív akkor az ábrázolásnál jobbra és fel annyit amennyi az x.
7/7 szakor válasza:
Az "index" alatt mit értesz?
A helyzet alapján inkább (hatvány)kitevő. Ez esetben a linkelt megoldás, a másodfokú egyenletre visszavezetés a jó.