Üdv! A munkahelyemen kaptam egy érdekes feladatot, sajnos nem tudtam megoldani. Aztán végül a főnök megmutatta hogy kell megoldani, de nemigazán értettem meg. Eltudnátok magyarázni hogy lehet megoldani?


Ha valaki megtudná mondani az A B C hosszokat közben el is magyarázná hogyan lehet megoldani azt nagyon megköszönném, egy ismertetős rajznak is örülnék.

Itt a kép a rajzról: [link]

Előre is köszönöm!


2014. júl. 5. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a feladat szövege?
2014. júl. 5. 21:06
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez igazából nem konkrét feladat volt hanem egy munkadarabnak a rajza amit lekellet gyártanom, és a rajz készitői mindösszesen ennyi méretet adtak meg, igy nekem kellet kiszámolni hogy mégis honnan és mennyit kell leszednem az anyagból.
2014. júl. 5. 21:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Leginkább ott a gond hogy hogy határozzam meg az érintési pontot.onnantól kezdve már ellehetne indulni de nem tudom sajna:S
2014. júl. 6. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:

b = R(1 + tg20°)

c = (75 - b)*sin40°

a = 120 - (75 - b)*tg40°


(Zárójelben: letörném a kezét annak, aki ilyen műhelyrajzot ad ki a dolgozónak)

2014. júl. 7. 18:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Talán egy magyarázatot is kérhetnék hozzá hogy mit miért?Előre is köszi!
2014. júl. 8. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Remélem, még nem késő a megoldás.

Nem tudom, a főnököd mit mutatott, én így csinálnám:


[link]


Ha valami nem világos, írj azonnal.


DeeDee

**********

2014. júl. 11. 21:42
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm igy már érthető:)

Amúgy pedig nem késtél el vele mert melóhelyen végülis megoldotta a főnök szóval nincs gond, csak érdekelt hogy mégis hogy lehetne:)

2014. júl. 23. 03:31