Hogyan végzem el a következő gyökvonással kapcsolatos feladatot?


Azt értem hogy az sqrt(72)-sqrt(32)-sqrt(8) at úgy hogy

sqrt(2*36)-sqrt(2*16)-sqrt(2*4) ->

sqrt(2)*sqrt(36)-sqrt(2)*sqrt(16)-sqrt(2)*sqrt(4) ->

6*sqrt(2)-4*sqrt(2)-2*sqrt(2) = 0


de a (sqrt(80)-sqrt(3)-sqrt(45))*(sqrt(75)+sqrt(5)-sqrt(48)) at hogy kell?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jún. 26. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:

sqrt(80) = sqrt(5)*sqrt(16) = 4*sqrt(5)

sqrt(45) = sqrt(5)*sqrt(9) = 3*sqrt(5)

sqrt(75) = sqrt(3)*sqrt(25) = 5*sqrt(3)

sqrt(48) = sqrt(3)*sqrt(16) = 4*sqrt(3)


tehát:

(4*sqrt(5) - sqrt(3) - 3*sqrt(5)) * (5*sqrt(3) + sqrt(5) -4*sqrt(3)) =

= (sqrt(5) - sqrt(3)) * (sqrt(5) + sqrt(3))

(nevezetes azonosság: (a-b)*(a+b) = a^2-b^2)

5 - 3 = 2

2014. jún. 26. 21:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. jún. 26. 21:19