Az egyenlő szárú háromszöghöz tartozó pitagorasz tételek kellenének, mert holnap TZt írok, és ezt nem tudom!! segítsetek pls.2010. jan. 4. 19:19
1/6 anonim válasza:
a^2 + b^2 = c^2
Függvénytáblában benne van minden.
Jah és Google-ben is.
Úgyhogy gondolkodjál már te is egy kicsit!!!!
2/6 anonim válasza:
az a és b közt van derékszög(befogó), a c van "átlósan"(átfogó)
3/6 A kérdező kommentje:
Jó oké, boccs.:SSS
de sietek, mert közben tanulok..
és gondoltam itt valaki leírja nekem..
kössz azért.
2010. jan. 4. 19:33
4/6 anonim válasza:
szivesen bocs az okitásért de google télleg hamarabb kiadja, szla te is hamarabb meglátod mint ha én irom be.. :D
5/6 A kérdező kommentje:
:)
2010. jan. 4. 20:04
6/6 anonim válasza:
Csak derékszögű háromszögekre vonatkozik!!
A befogó1 négyzetének és a befogó2 négyzetének összege kiadja a átfogó négyzetét
szal
befogó1 a nagyzeten + befogó2 a négyzeten=átfogó a négyzeten
pl
a=5cm befogó1
b=7cm befogó2
c=? átfogó
5 a négyzeten+7 a négyzeten=c a négyzeten
25+49=c2
74=c2 /gyök
c=8.602
Rem segitettem..