Pitagorasz tétel kéne! (? )

Az egyenlő szárú háromszöghöz tartozó pitagorasz tételek kellenének, mert holnap TZt írok, és ezt nem tudom!! segítsetek pls.
2010. jan. 4. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a^2 + b^2 = c^2


Függvénytáblában benne van minden.

Jah és Google-ben is.

Úgyhogy gondolkodjál már te is egy kicsit!!!!

2010. jan. 4. 19:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az a és b közt van derékszög(befogó), a c van "átlósan"(átfogó)
2010. jan. 4. 19:31
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó oké, boccs.:SSS

de sietek, mert közben tanulok..

és gondoltam itt valaki leírja nekem..

kössz azért.

2010. jan. 4. 19:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szivesen bocs az okitásért de google télleg hamarabb kiadja, szla te is hamarabb meglátod mint ha én irom be.. :D
2010. jan. 4. 20:03
 5/6 A kérdező kommentje:
:)
2010. jan. 4. 20:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak derékszögű háromszögekre vonatkozik!!


A befogó1 négyzetének és a befogó2 négyzetének összege kiadja a átfogó négyzetét


szal

befogó1 a nagyzeten + befogó2 a négyzeten=átfogó a négyzeten


pl


a=5cm befogó1

b=7cm befogó2

c=? átfogó


5 a négyzeten+7 a négyzeten=c a négyzeten

25+49=c2

74=c2 /gyök

c=8.602

Rem segitettem..

2010. jan. 6. 21:02