2010. jan. 4. 16:17
3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2010. jan. 4. 16:30
6/8 anonim válasza:
A megoldás egy dolog. :) De azt tudod-e, hogy hogy kell kiszámolni? (Nyilván, ha tudnád, nem kérdezted volna meg. Ha csak nem tesztelsz.)
A levezetés pl. a következő:
x=motor, y=autó
tudod, hogy x+y=22 jármű van összesen (hiszen mindegyiknek 1 kormánya van)
azt is tudod, hogy a motornak 2 kereke, az autónak 4 kereke van, vagyis kétkerekű motorok, azaz 2x + négykerekű autók, azaz 4y= összesen 74 kerék
Tehát:
x+y=22
2x+4y=74
Ezt úgy lehet egyismeretlenessé tenni, hogy kifejezzük pl. az y-t. Mert ha x+y=22, akkor (mindkét oldalról kivonva az x-et) az y=22-x
ezt behelyettesíted (az y helyére):
2x+4(22-x)=74
majd levezeted:
2x+88-4x=74
-2x=-14
x=7
és így y=15
7/8 anonim válasza:
3. és 4. vagyok - pont így csináltam, de ott a pont, így kell egy kérdést szépen megválaszolni.
8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Főleg a részletes válaszólóknak nagyon!:)
2010. jan. 4. 17:29