A parkolóban motorok és autók vannak, összesen 22 kormányuk és 74 kerekük van. Hány motor és hány autó van a parkolóban?

2010. jan. 4. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
7 motor, a többi kocsi
2010. jan. 4. 16:25
 2/8 anonim válasza:
100%
15 autó 7 motor
2010. jan. 4. 16:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2010. jan. 4. 16:30
 4/8 anonim ***** válasza:
7/15
2010. jan. 4. 16:32
 5/8 anonim ***** válasza:
bocs, motor és autó :)
2010. jan. 4. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás egy dolog. :) De azt tudod-e, hogy hogy kell kiszámolni? (Nyilván, ha tudnád, nem kérdezted volna meg. Ha csak nem tesztelsz.)

A levezetés pl. a következő:

x=motor, y=autó

tudod, hogy x+y=22 jármű van összesen (hiszen mindegyiknek 1 kormánya van)

azt is tudod, hogy a motornak 2 kereke, az autónak 4 kereke van, vagyis kétkerekű motorok, azaz 2x + négykerekű autók, azaz 4y= összesen 74 kerék

Tehát:

x+y=22

2x+4y=74

Ezt úgy lehet egyismeretlenessé tenni, hogy kifejezzük pl. az y-t. Mert ha x+y=22, akkor (mindkét oldalról kivonva az x-et) az y=22-x

ezt behelyettesíted (az y helyére):

2x+4(22-x)=74

majd levezeted:

2x+88-4x=74

-2x=-14

x=7

és így y=15

2010. jan. 4. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:
3. és 4. vagyok - pont így csináltam, de ott a pont, így kell egy kérdést szépen megválaszolni.
2010. jan. 4. 17:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Főleg a részletes válaszólóknak nagyon!:)
2010. jan. 4. 17:29