Hogyan kell megoldani ezt az egyenletet?

(x-4)/3-(1-x)/2=1/2+x/6
2010. jan. 3. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hozz mindent közös nevezőre, majd szorozd be az egyenlet mindkét oldalát a közös nevezővel.

A mérleg-elv segítségével rendezd az egyik oldalra az x-es tagokat, a másikra a konstanst... ossz le x együtthatójával, és kééész!

2010. jan. 3. 18:45
 2/2 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

(x-4)/3-(1-x)/2=1/2+x/6

x/3 - 4/3 - 1/2 + x/2 =1/2 + x/6

x/3 + x/2 - x/6 = 1 + 4/3

2x/6 + 3x/6 - x/6 = 1 + 4/3

4x = 6 + 8

x = 7/2

remélem jó, ellenőrizd le.

2010. jan. 3. 18:58