Egy háromszög csúcspontjai A (-4;1) B (2;3) C (0;5). Ird fel az A csúcsbòl indulo súlyvonal egyenletét?!

koszonom annak aki megoldja.nekem sehogy se megy
2014. jún. 17. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a P osztópontot :

[link]


Aztán felírod a két ponton átmenő egyenes valamelyik tetszőleges egyenletét.

2014. jún. 17. 11:19
 2/5 A kérdező kommentje:
Letudod írni ezekkel a számokkal is..mert nem világos minden, és fontos lenne a jó megoldás
2014. jún. 17. 11:29
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. jún. 17. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:

de levezetem neked

A pontból induló sulyvonal felezi a BC oldalt

felezőpont koordinátája: (0+2)/2=1 (3+5)/2=4

A(-4;1)

F(1;4)

két ponton átmenő egyenes egyenlete:

y-y1=((y2-y1)/(x2-x1))(x-x1)

y-4=((4-1)/(1+4))*(x-1)

y-4=(3/5)(x-1)

rendezve:

3x-5y=-17

2014. jún. 17. 13:53
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen!!
2014. jún. 17. 15:09