koszonom annak aki megoldja.nekem sehogy se megy2014. jún. 17. 11:02
1/5 anonim válasza:
Kiszámolod a P osztópontot :
Aztán felírod a két ponton átmenő egyenes valamelyik tetszőleges egyenletét.
2/5 A kérdező kommentje:
Letudod írni ezekkel a számokkal is..mert nem világos minden, és fontos lenne a jó megoldás
2014. jún. 17. 11:29
3/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
de levezetem neked
A pontból induló sulyvonal felezi a BC oldalt
felezőpont koordinátája: (0+2)/2=1 (3+5)/2=4
A(-4;1)
F(1;4)
két ponton átmenő egyenes egyenlete:
y-y1=((y2-y1)/(x2-x1))(x-x1)
y-4=((4-1)/(1+4))*(x-1)
y-4=(3/5)(x-1)
rendezve:
3x-5y=-17
5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen!!
2014. jún. 17. 15:09