Sziasztok,
a következő feladatot kéne megoldani.
Határozzuk meg a háromszög hiányzó adatait!
a=? b=4cm c=? Alfa=51fok Béta=? Gamma=73fok
a=? b=12,4cm c=8,3cm Alfa=11fok Béta=? Gamma=?
Előre is köszönöm aki összehozza ezt nekem! :D
2014. jún. 10. 10:28
2/3 anonim válasza:
1. A bétát megcsináltam :
180°= 90°+36,5+béta
180= 126,5+béta
53,5°= béta
3/3 anonim válasza:
a=? b=4cm c=? Alfa=51fok Béta=? Gamma=73fok
Háromszög belső szögeinek összege = 180°
180° = alfa + béta + gamma
180° = 51° + béta + 73°
180° = 124° + béta
béta = 56°
a / b = sinAlfa / sinBéta
a / 4 = sin(51°) / sin(56°)
a / 4 = 0,9374
a = 3,74 cm
b / c = sinBéta / sinGamma
4 / c = sin(56°) / sin(73°)
4 / c = 0,8669
4 = 0,8669*c
c = 4,61 cm
A második feladatot is meg lehet oldani ez alapján.