Sziasztok,


a következő feladatot kéne megoldani.


Határozzuk meg a háromszög hiányzó adatait!


a=? b=4cm c=? Alfa=51fok Béta=? Gamma=73fok


a=? b=12,4cm c=8,3cm Alfa=11fok Béta=? Gamma=?


Előre is köszönöm aki összehozza ezt nekem! :D



#házi feladat #matematika #megoldás #sinus-cosinus tétel
2014. jún. 10. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Dolgozat?
2014. jún. 10. 10:34
 2/3 anonim válasza:

1. A bétát megcsináltam :

180°= 90°+36,5+béta

180= 126,5+béta

53,5°= béta

2014. jún. 10. 11:28
 3/3 anonim ***** válasza:

a=? b=4cm c=? Alfa=51fok Béta=? Gamma=73fok


Háromszög belső szögeinek összege = 180°


180° = alfa + béta + gamma

180° = 51° + béta + 73°

180° = 124° + béta

béta = 56°


a / b = sinAlfa / sinBéta

a / 4 = sin(51°) / sin(56°)

a / 4 = 0,9374

a = 3,74 cm


b / c = sinBéta / sinGamma

4 / c = sin(56°) / sin(73°)

4 / c = 0,8669

4 = 0,8669*c

c = 4,61 cm


A második feladatot is meg lehet oldani ez alapján.

2014. jún. 10. 14:50