Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen jellemzői vannak egy...

Milyen jellemzői vannak egy rossz tanárnak?

Figyelt kérdés
Őszinte, frappáns válasszokat várok, hogy szerintetek miért rossz egy rossz tanár... :)
2010. jan. 1. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Számomra az a rossz tanár akinek a magyarázata nem köt le.Rossz tanár akinek kedvencei vannak és ezt ki is mutatja.Több tanárom van akivel örülök ha van órám,mert szimmpatikus,jól magyaráz.De van pár akit nagyon utálok,mert kedvencei vannak és unalmasan mondják el az anyagot.Rossz tanár aki nem tud fegyelmet tartani.
2010. jan. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Aki nem tud tanítani, nem tudja kezelni a tanítványait, nem képes rendet tartani az óráján, átlép bizonyos határokat a diákokkal való barátkozásban vagy akár ellenségeskedésben, nem képes vagy nem akar megadni minden lehetőséget a diákjainak, vagy egyszerűen csak ostoba, pont mint az osztályfőnököm.
2010. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Rossz tanár? A középsulis történelem tanárom.

Jellemzői:

- no füzet, diktálás, csak nagyon ritkán, ezért a 3/4 osztálynak füzete sem volt

- Az anyag normális leadása helyett: mindig unott pofával ült be órára, volt, mikor elhadarta az anyagot tök unottan, volt mikor csak a könyvben lévő feladatokat csináltatta

- A dogákat pofára osztályozta: Értsd úgy, h nem olvasta végig, csak megnézte a nevet, ha nem voltál szimpi, hiába írtál többet/jobbat a kedvenceknél

- nem tud tanítani, érdektelen az egész tantárgy leadása miatt. Elhiszem h nem sok a tanári fizetés, de akkor minek ment tanárnak? (Gyökér) pff

- Az egész osztály a 4 év alatt nem tanult semmit, mert végig puskázott nála mindenki, más osztályok is dettó, felelések 80% 1 vagy 2-es volt végig.


Ő a legrosszabb "tanár", aki valaha tanított. Utálom. :D

2010. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a rossz tanár, aki nem szereti a tárgyat, amit tanít. Aki úgy gondolja, hogy a diákot nem érdekli az, amiről órát tart, és hangoztatja is, hogy ez nekik nem fontos. Pl. természettudományos osztályban ilyen volt a töritanárom. "Nektek ezt ilyen részletesen nem kell tudni." Na már miért ne kéne? Olyanok voltunk, akik mindent tudni akartak és ezáltal leminősítve éreztük magunkat. Két fantasztikus tanárunk a biosz és a matek tanár volt, akik a saját tárgyukat tartották legfontosabbnak és saját maguk is szerették, amit tanítottak.
2010. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gimis matektanárom. Egyszer leadott egy anyagrészt, és ő ezt úgy gondolta, hogy már mindenki penge. Valaki nem értette akkor taplók, hülyék, retardáltak, ráják voltunk. Ha valakinek nem volt kész a házija egész órán őt ba.sztatta. Felírt egy feladatot kihívott egy embert a táblához és azt szapulta egész órán. Jaj, azok a régi szép idők:D
2010. jan. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Holicsné Csejk Gabriella!


Egy h*lye p*csa aki négy évig ok nélkül szivatott, de ettôl függetlenül megvan a MSc-m...

2010. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasszokat, sokat segítettetek :)

Bár... megfigyelve... feltettem a kérdést jó tanárral kapcsolatban is, és arra csupán 1(!) válasz érkezett :))

Ezek szerint több a rossz tanár...

Noh, remélem én jó tanár leszek, megpróbálok nem úgy viselkedni, mint egy rossz tanár :)

Mégegyszer köszönöm! :)

2010. jan. 1. 20:01
 8/9 anonim válasza:
100%

Rossz tanár?


Például ha magyarra előadást követel (színészeti). Ezek után egy épp akkor visszatért (kéztöréses) osztálytársat vettünk be h ne kapjon szar jegyet, és JELEZTÜK a tanárnak, hogy kérnénk egy kis halasztást, h bepótolhassa. Jelezte: Rendben, megkapjátok. Óra végén pedig bejelenti: "Aki ma nem adta elő, az 1-est kapott."


Másik példa: duplamagyar: már az elsőn majdnem alszok (két ujjal tartottam nyitva a szemem (nem vicc)). Katasztrofális magyarázatok, unalmas előadásmód.


Követk.:Olyan dogát állít össze, hogy 5 feladatból 1 annyit ér (ráadásul szirszarokkal teli feladat), mint a másik 4.


Köv.: Olyan némettanár, aki hótbénán fejezi ki magát, töri a magyartot, hülyeségeket beszél, és ha megkérdezed, hogy ez miért így van, akkor azt mondja rá, hogy "Mert én azt mondtam."


Másik szarfajta a hangulattanár. Jó kedvem van, normális vagyok, Másnap meg:"bal lábbal keltem fel, had szopassam meg már őket"


Van egypár.


Jótanárra is kíváncsi vagy?

Rendesen elmagyaráz mindent. Nem agresszív, de azért tud fegyelmet tartani. Megértő. Ha kérdezel, akkor válaszol, és nem szarik a fejedre magasról. Akivel (akár kis mértékben is) lehet alkudozni. (Például bioszon mi megbeszéltük a tanárnővel, hogy mindenkinek van félévente 1 passza, és havonta egy osztálypassz. Minden órán van ugyan felflő, de a jelentkezőket szívesen kihívja. Ráadásul ha szépen kérjük, akkor el lehet passzolni a köv. félévi passzt is. (passzolni óra elején kell, szóval nem teljesen egyszerű eset, de jobb, mint a ló* töritanárom XD)

Jah. Bioszból az osztály többnyire hozza a 3-as, 4-es átlagot (inkább ez utóbbit).


Szóval jótanárnak szerintem ezt lehet nevezni. (Persze ez is tanár, és ízlésfüggő)

2010. jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz tanár az, aki nem szereti a kérdéseket. Számomra a rossz tanár cáfolhatatlan ismérve az, ha dühbe gurul, ha egy nehezebb kérdést kap. Ilyen volt a valaki által már említett Holicsné is, akit csak megerősíteni tudok, hogy baromi rossz tanár.
2016. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!