Ezek a feladatok lennének azok...Nem nagyon mennek.. Ellenőrzés nem muszáj azt megpróbálom én..De nem megy..A segítségeteket nagyon megköszönném!
2014. jún. 4. 17:09
1/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy pepecs munka,de nagyon kellene a segítség.. És sehogy se megy én meg nem szeretnék megbukni. 1,69-re állok.. 1,7-től adnák meg a kettest.
2014. jún. 4. 17:18
2/8 anonim válasza:
79.itt a közös nevező a:(x-3)*(x+3)
(x+1)*(x+3)-(x-2)*(x-3)=3(3x-1)
x2+3x+x+3-(x2-3x-2x+6)=9x-3
x2+4x+3-x2+5x-6=9x-3
9x-3=9x-3
azonosság,ahol x nem lehet egyenlő 3-mal és -3-mal.
3/8 anonim válasza:
74.
10(x-5)/x-2*x-2/3x-2=2
10(x-5)/3x-2=2
10x-50=6x-4
4x=46
x=11,5
4/8 anonim válasza:
71.
(x-1)*(x-3)=5*(2x+3)+x*x
x2-3x-x+3=10x+15+x2
-4x+3=10x+15
-14x=12
5/8 anonim válasza:
78.
(2-6x)*(x-3)=3*(x-3)*(3-x)+(3x+4)*(3-x)
2x-6-6x2+18x=3*(3x-x2-9+3x)+9x-3x2+12-4x
20x-6-6x2=9x-3x2-27+9x+5x-3x2+12
20x-6-6x2=23x-6x2-15
9=3x
x=3
6/8 anonim válasza:
78/
A jobb oldali tört egyenlő (5-4x)/(x-3)-mal, és ekkor mindkét nevező ugyanaz. Csak be kell szorozni vele.
2x+1 - 6(x-3) = 5-4x
7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged vagy segítségeteket.. Nagyon sokat segít! Most mindennél többet! Köszönöm!
2014. jún. 4. 17:53