Matematika házi feladatba kérnék segítséget tőletek. Nem nagyon megy és már csak 0. 01% kell, hogy átmenjek. Így holnap adna a tanár jegyet arra amit most csinálnom kellene. Képek vannak lent (? )


[link]


Ezek a feladatok lennének azok...Nem nagyon mennek.. Ellenőrzés nem muszáj azt megpróbálom én..De nem megy..A segítségeteket nagyon megköszönném!


2014. jún. 4. 17:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy pepecs munka,de nagyon kellene a segítség.. És sehogy se megy én meg nem szeretnék megbukni. 1,69-re állok.. 1,7-től adnák meg a kettest.
2014. jún. 4. 17:18
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

79.itt a közös nevező a:(x-3)*(x+3)

(x+1)*(x+3)-(x-2)*(x-3)=3(3x-1)

x2+3x+x+3-(x2-3x-2x+6)=9x-3

x2+4x+3-x2+5x-6=9x-3

9x-3=9x-3

azonosság,ahol x nem lehet egyenlő 3-mal és -3-mal.

2014. jún. 4. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

74.

10(x-5)/x-2*x-2/3x-2=2

10(x-5)/3x-2=2

10x-50=6x-4

4x=46

x=11,5

2014. jún. 4. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

71.

(x-1)*(x-3)=5*(2x+3)+x*x

x2-3x-x+3=10x+15+x2

-4x+3=10x+15

-14x=12

2014. jún. 4. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

78.

(2-6x)*(x-3)=3*(x-3)*(3-x)+(3x+4)*(3-x)

2x-6-6x2+18x=3*(3x-x2-9+3x)+9x-3x2+12-4x

20x-6-6x2=9x-3x2-27+9x+5x-3x2+12

20x-6-6x2=23x-6x2-15

9=3x

x=3

2014. jún. 4. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:

78/

A jobb oldali tört egyenlő (5-4x)/(x-3)-mal, és ekkor mindkét nevező ugyanaz. Csak be kell szorozni vele.


2x+1 - 6(x-3) = 5-4x

2014. jún. 4. 17:48
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged vagy segítségeteket.. Nagyon sokat segít! Most mindennél többet! Köszönöm!
2014. jún. 4. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen!:)
2014. jún. 4. 19:08