Egy egyenes hasáb térfogata 96dm3, alapterülete 12dm2, kerülete 14dm. Mekkora a felszíne?

2014. jún. 3. 21:34
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

V = a*b*m

T = a*b

V/T = m

m = 96/12 = 8 dm

V = 8*a*b = 96 dm³

a*b = 12

K/2 = a+b = 7

b = 7-a, ezt visszaírom az első egyenletbe

a(7-a) = 12

7a - a² -12 = 0

megoldóképlettel a = 4dm (ekkor b = 3dm) vagy a = 3dm (ekkor b = 4dm)

A = 2(ab+bm+am) = 2(3*4+4*8+8*3) = 2*68 = 136dm²

2014. jún. 4. 08:20