Hilda-1 kérdése:

Hogyan kell meghatározni a szög kiszámítása nélkül?

Tudjuk, hogy az alfa hegyesszögre: sin(a=alfa)1/3-ad.Határozza meg a ctg(a=alfa) értékét a szög kiszámítása nélkül!

2014. máj. 26. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

rajzolj egy derékszögű háromszöget aminél az egyik befogo

1 (alfával szemben) az átfogo 3

ebből pitagorasszal ki tudod számolni a másik befogót.

onnam már kiszámolhato a ctg alfa ami 1/tgalfa

2014. máj. 26. 14:13
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. máj. 26. 14:20
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
\ctg\alpha=\frac{\cos\alpha}{\sin\alpha}=\frac{\sqrt{1-\sin^2\alpha}}{\sin\alpha}. Nem kell itt mókolni...
2014. máj. 28. 07:40