Tudjuk, hogy az alfa hegyesszögre: sin(a=alfa)1/3-ad.Határozza meg a ctg(a=alfa) értékét a szög kiszámítása nélkül!2014. máj. 26. 14:06
1/3 anonim válasza:
rajzolj egy derékszögű háromszöget aminél az egyik befogo
1 (alfával szemben) az átfogo 3
ebből pitagorasszal ki tudod számolni a másik befogót.
onnam már kiszámolhato a ctg alfa ami 1/tgalfa
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. máj. 26. 14:20
3/3 Tom Benko válasza:
\ctg\alpha=\frac{\cos\alpha}{\sin\alpha}=\frac{\sqrt{1-\sin^2\alpha}}{\sin\alpha}. Nem kell itt mókolni...