27/2x-y + 32/x+3y = 7
45/2x-y + 1 = 48/x+3y
egyenletrendszer, valahogy két új ismeretlen bevezetésével...
2014. máj. 25. 14:43
1/4 anonim válasza:
2x-y=a
x+3y=b
27/a+32/b=7
45/(a)+1=48/b
2/4 A kérdező kommentje:
Nagy gond lenne ha kérnék egy levezetést ? :S
2014. máj. 25. 16:26
3/4 anonim válasza:
27/a+32/b=7 /*3
45/a-48/b=-1 /*2
81/a+96/b=21
90/a-96/b=-2
összeadom a két egyenletet kiesik a 96/b
171/a=19
171=19a
a=9
a visszahelyettesitem
45/9-48/b=-1
5-48/b=-1
-48/b=-6
-48=-6b
b=8
tehát a=9 és b=8
ezt kell visszahelyettesíteni
2x-y=9
x+3y=8
ez ujjabb egyenlet amit szerintem be tudsz fejezni.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszöntem, igen az már megy ;D
2014. máj. 25. 17:10