Ezt valaki elmagyarázná nekem hogy kell megoldani?


27/2x-y + 32/x+3y = 7

45/2x-y + 1 = 48/x+3y

egyenletrendszer, valahogy két új ismeretlen bevezetésével...



2014. máj. 25. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

2x-y=a

x+3y=b

27/a+32/b=7

45/(a)+1=48/b

2014. máj. 25. 15:55
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagy gond lenne ha kérnék egy levezetést ? :S
2014. máj. 25. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

27/a+32/b=7 /*3

45/a-48/b=-1 /*2

81/a+96/b=21

90/a-96/b=-2

összeadom a két egyenletet kiesik a 96/b

171/a=19

171=19a

a=9

a visszahelyettesitem

45/9-48/b=-1

5-48/b=-1

-48/b=-6

-48=-6b

b=8

tehát a=9 és b=8

ezt kell visszahelyettesíteni

2x-y=9

x+3y=8

ez ujjabb egyenlet amit szerintem be tudsz fejezni.

2014. máj. 25. 17:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszöntem, igen az már megy ;D
2014. máj. 25. 17:10