Fizika, a megoldásokat leírnátok?


3.,Egy 3kg tömegű hasábot 20N nagyságú vízszintes erővel 8m úton mozgatunk. A súrlódási együttható 0,2. Mekkora a következő erők munkája??

a, súrlódási erő b, nehézségi erő c, húzó erő

4., Mennyi munkát végez egy nyújtatlanul 20 cm hosszú 400N/m rugóállandójú rugó, ha 24 cm-ről 26 cm-re nyújtjuk meg??

5., 6m/s os kezdősebességgel feldobunk egy testet. Milyen magasra emelkedik.???

6., Egy 6m magas lejtőről 4m/s kezdősebességgel gurul le egy test. Mekkora a sebessége a lejtő alján? (a súrlódástól eltekintünk).

Szorgalmi feladat:

Egy 10m mély kútból méterenként 10N súlyú lánccal vizet húzunk fel. A vödör súlya vízzel együtt 120N. Mekkora munka árán tudunk egy vödör vizet felhúzni??


2014. máj. 23. 21:00
 1/1 anonim ***** válasza:

W = F*s ( Munka = elmozdulás * erő(az elmozdulás irányában) )


E_mozgási = 1/2*m*v^2 = E_helyzeti = m*g*h


Ezekkel mindegyik megoldható.

2014. máj. 24. 01:17