Hogyan számolható ki a következő képlet:


10000000=F/9(1-1/(1+9)^10 )


^ = '"négyzetre emelés internetes jele'"

/ = '"osztás egyik jele'"


Mi lesz az F-re vonatkozó eredmény és hogyan jön ki? (elég a megoldás menete)


A segítségeket előre is köszönöm!



2014. máj. 13. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:

1000000=F/9(1-1/(1+9)^10 )

1000000=F/9(1-1/10^10 )

1000000=F/9(1-1/10^10 )

10^6=F/9(1-1/10^10 ) /*9

9*10^6 = F*(1-1/10^10 )

9*10^6 = F*(10^10/10^10 - 1/10^10 )

9*10^6 = F*((10^10 - 1)/10^10 ) / *10^10

9*10^16 = F*(10^10 - 1) / :10^10 - 1

9*10^16 / (10^10 - 1) = F

F = 9000000.0009

2014. máj. 14. 10:12
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi a poén ebben?


[link]

2014. máj. 14. 10:14
 3/5 anonim válasza:

Nekünk ma adott fel a matek tanár egy kísértetiesen hasonló feladatot.


Megoldani még hasonlót sem oldottunk meg. Érteni nem értem. Örültem, hogy rábukkantam erre a kérdésre, de sajnos még jobban összekuszálták a feladatmegoldást.


A két (minimálisan) különböző eredmény a következő:

1. válaszoló menete alapján 9000000.0009;

2. válaszoló menete alapján 8999999.9991 (legalábbis csatolt linkén olvashatóak értelmében.

2014. máj. 14. 19:24
 4/5 anonim válasza:

Mi a következő megoldandót kaptuk:


750000=B/0,07(1-1/(1+0,07)^4)


A kérdés a B eredménye?....

2014. máj. 14. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 hozzászóló vagyok


Az 1. hozzászólásról írnék véleményt. Nem kritikát.


1000000=F/9(1-1/(1+9)^10 )

Ez a sor úgy értelmezendő - szerintem -, hogy az F-et az egész 9(1-1/(1+9)^10 )-nel kell osztani.


1000000=F/9(1-1/10^10 )

Ez nekem is ugyanez.


1000000=F/9(1-1/10^10 )

Ez fölösleges itt, ugyanaz, mint az előző sor.


10^6=F/9(1-1/10^10 ) /*9

Én az egész 9(1-1/(1+9)^10 )-nel szorzok.


9*10^6 = F*(1-1/10^10 )

Szerintem itt 9*10^6 = F/(1-1/10^10 ) lesz belőle.


Emiatt az eltérő eredmény.


Szerintem ebben nincs hiba: [link]

2014. máj. 14. 21:24