Ez volt a 8. osztályomnak a témazáróban utolsó feladatnak, az egész osztály nem írt rá semmit mert a könyv se írt meg nem is volt az óravázlatban.Ez a kérdés így helyes-e, ha igen akkor hogy kell kiszámítani, ha pedig ki is lehet akkor ez általános iskolás kérdés vagy nem?#alumínium #85t
2014. máj. 7. 20:08
1/2 Silber válasza:
Egyszerűen azt kell kiszámolni, hogy 85 t timföld milyen mennyiségű Al-t tartalmaz. Nem nagy ördöngősség. A timföld Al2O3.
Azaz 54 g Al-t tartalmaz 102 g Al2O3.
Akkor x g Al-t tartalmaz 8,5*10^7 g Al2O3.
x=8,5*10^7*54/102=4,5*10^7 g=45 t Al.
2/2 A kérdező kommentje:
de ez 8. os me elhiszem, nemazé hogy ez hülyeség, de nekünk a könyvben nem volt ilyen meg nem is volt benne a füzetben... ja +ba meg nem is mondta egyszer sem hogy mi az timföld képlete
2014. máj. 7. 21:25