Tudnátok segíteni ebben a feladatban? Lent van a feladat!


A feladat: [url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


Holnapra kellene! Előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm!


2014. máj. 5. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Hibás a link.
2014. máj. 5. 20:33
 2/6 A kérdező kommentje:
Itt lenne az új link: [link]
2014. máj. 5. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Legyen a másik átló x.

A rombusz területe 6x/2=3x.

(Minden olyan négyszög területe az átlók szorzatának a fele, amelynek az átlói merőlegesek egymásra.)


A négyzet oldala a. Átlója a*gyök2.

a*gyök2=6 --> a=6/gyök2


A négyzet területe: a^2=(6/gyök2)^2=18


A maradék 3/4-része a négyzet területének, a rombusz területe annak 1/4-e.


3x=1/4 * 18

x=1,5 cm

2014. máj. 5. 21:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Megtudnád írni ezt a feladatot máshogy,hogy 7. osztályosnak érhető legyen? Mert mi még nem tanultunk gyökvonást! Előre is köszönöm a gyors választ! Nagyon jó,hogy gyorsan válaszoltál!
2014. máj. 5. 21:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Itt vagy? Megtudnád írni? S.O.S!!!! S.O.S!!!!
2014. máj. 5. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Türelem, rózsát (megoldást) terem:


[link]

2014. máj. 5. 21:39