A feladat: [url= [link]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]
Holnapra kellene! Előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm!
2014. máj. 5. 20:11
3/6 anonim válasza:
Legyen a másik átló x.
A rombusz területe 6x/2=3x.
(Minden olyan négyszög területe az átlók szorzatának a fele, amelynek az átlói merőlegesek egymásra.)
A négyzet oldala a. Átlója a*gyök2.
a*gyök2=6 --> a=6/gyök2
A négyzet területe: a^2=(6/gyök2)^2=18
A maradék 3/4-része a négyzet területének, a rombusz területe annak 1/4-e.
3x=1/4 * 18
x=1,5 cm
4/6 A kérdező kommentje:
Megtudnád írni ezt a feladatot máshogy,hogy 7. osztályosnak érhető legyen? Mert mi még nem tanultunk gyökvonást! Előre is köszönöm a gyors választ! Nagyon jó,hogy gyorsan válaszoltál!
2014. máj. 5. 21:08
5/6 A kérdező kommentje:
Itt vagy? Megtudnád írni? S.O.S!!!! S.O.S!!!!
2014. máj. 5. 21:36
6/6 anonim válasza: