Hogy kell felírni viette képletek segítségével (s és p) x+y (gyökalatt X + gyökalatt Y)?


2014. máj. 3. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
mi az a viette keplet?
2014. máj. 3. 19:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Viète-formulák:

x₁ + x₂ = -b/a

x₁ * x₂ = c/a


De én nem értem a kérdést, illetve, hogy mi van oda írva. Mik azok a téglalapok?

2014. máj. 3. 20:26
 3/4 Tom Benko ***** válasza:

\sqrt{x}+\sqrt{y} a kérdés?

Ha négyzetre emeled, akkor valami ismerős dolgokat fogsz látni.

2014. máj. 4. 13:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ez a feladat, akkor így is lehet:


[link]

2014. máj. 4. 14:34