Bratilla kérdése:

Matekosok! Első vektoros házimban segítene valaki?


Sziasztok!

Még csak 1 órája vesszük a vektorokat, de nem néztünk át órán olyan feladatokat, amik a háziban vannak.


[link]


Az elsőt megcsináltuk órán, a másodiknál csak annyi jött ki, hogy a-c(5;10). Tovább hogyan kell? És a többit?



Köszönöm előre is, ha segít valaki! :)


2014. ápr. 27. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindig az x és y koordinátákat kell kivonni egymásból (tehát x-ből x-et, y-ból y-t). Ha pedig egy számmal van megszorozva a vektor, akkor az x és y koordinátát is megszorozzuk a számmal.
2014. ápr. 27. 17:31
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válazt! De melyiket milyikből? Már próáltam variálgatni, de shogy sem jött ki, aminek ki kell jönnie.
2014. ápr. 27. 17:40
 3/8 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Írok egy példafeladatot és akkor az talán segíteni fog:

A(-2;1) B(3;4)

A+B=((-2)+3;1+4) =(1;5)

(1/2)A+(3/2)B=((-1)+4.5;0.5+6)=(3.5;6.5)


Tehát amikor összeadod az elemeket akkor az A pont koordinátáit elosztod, megszorzod annyival amennyivel kell, így lesz az (1/2)A =(-2/2;1/2)=(-1;0.5)

amikor meg összeadod a koordinátákat pl.: A+B akkor mindig az x és y koordinátáit adod össze. A(x;y) B(x;y) így nézne ki ha nem számokat hanem a tengelyek nevét írnám a zárójelbe.

Remélem tudtam segíteni a megértésben.

2014. ápr. 27. 18:00
 4/8 Hengerelőhereverem ***** válasza:
bocsánat a végére butaságot írtam, azzal akartam kezdeni, hogy amikor megszorzod, osztod és nem azt, hogy: amikor összeadod.
2014. ápr. 27. 18:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a része most kitisztult valamennyire! :) De olyankor mi van, mikor összevissza van sok betű, összeadássalés kivonással, mint abban a feladatban? Honnan tudom, hogy melyiket adom össze, és melyiket vonom ki?
2014. ápr. 27. 18:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Például ott van az a feladat, hogy a-b+c-d+e; itt a-ból kivonod b-t, utána hozzáadod c-t, majd elveszed d-t, végül hozzáadod e-t, magyarán balról jobbra elvégzed a műveleteket.
2014. ápr. 27. 19:21
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

A 4.-et kivéve már az összes kijött :D

2014. ápr. 27. 20:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Már az is megvan :)
2014. ápr. 27. 21:08