Köszi2014. ápr. 24. 09:30
1/1 anonim válasza:
Ha kiegészítjük ezt a trapézt háromszöggé, akkor egy 7 cm oldalhosszú szabályos háromszöget kapunk, amiben be van húzva egy szakasz, ami párhuzamos az egyik oldalával (ez lesz a trapéz ismeretlen oldala). A "kis" részről tudjuk, hogy az 3 cm hosszú, mivel 3+4=7, így kapjuk meg a szabályos háromszög oldalát. Erre felírható a párhuzamos szelők tétele:
3/x=7/7, vagyis x=3, tehát az ismeretlen oldal 3 centiméter hosszú.