Egy autó tömege 980kg, egy kerekének az úttal érintkező felülete 1dm2. Mekkora a nyomás?

mi a megoldás?
2014. ápr. 22. 17:37
 1/4 Silber ***** válasza:

Ha feltesszük, hogy az autó tömege homogénen oszlik el, úgy:

p=F/A=m*a/A=980/4*9,81/10^-2 Pa

2014. ápr. 22. 17:42
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. ápr. 22. 17:43
 3/4 anonim válasza:
45%
Megíratja a fizikaháziját.... -.-"
2014. ápr. 22. 17:43
 4/4 A kérdező kommentje:
És akkor mivan? Senki nem kért véleményt...
2014. ápr. 23. 17:34